Obudowa filtra świecowego kartridżowego wykonana ze stali nierdzewnej AISI 316. Filtr może być stacjonarny lub mobilny. Dostępne obudowy w stosunku do świec filtracyjnycvh (kartridżów):
Filtry możemy łączyć także szeregowow np 1 + 1. Przykładowo: w pierszej obudowie umieszczamy filtr do wstępnej filtracji, w drugiej do filtracji sterylnej.
Obudowa filtra wyposażona w wizjer przepływu, manometr, zaworki do usunięcia powietrza. Złączki w zależności od wielkości obudowy: DIN DN: 25, 32, 40 i 50.
Wyposażenie opcjonalne:
- by-pass
- platforma na kółkach
Filtry świecowe służą do oczyszczania zarówno gazów (powietrza, azotu, pary i innych) jak i cieczy. Ze względu na swoją wysoką skuteczność i szeroką dostępność, cieszą się dużą popularnością w szeroko rozumianej branży spożywczej, farmaceutycznej. Filtry świecowe składają się z obudowy filtracyjnej oraz wymiennych wkładów. Mechanizm działania najczęściej polega na przepływie cieczy lub gazu od zewnątrz do wewnątrz świecy filtracyjnej, a wyłapane przez filtr zanieczyszczenia osiadają na jej zewnętrznej powierzchni. Ze względu na liczbę wkładów zamontowanych w filtrze wyróżnia się filtry jednoświecowe i wieloświecowe. Wkłady świecowe stanowią element wymienny, nazywane inaczej filtry cartridgowe, filtry nabojowe, filtry absolutne, filtry nominalne, wkłady polipropylenowe, filtry polipropylenowe, wkłady świecowe, wkłady wgłębne.